چهارشنبه ٢٣ آبان ١٣٩٧ فارسي|English
 
 
صفحه اصلی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
Gallery is Empty!
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

هشتمين دور گفت‌وگوی دینی اسلام و مسیحیت ارمنی حوزه سيليسی/8

آرتيوت ضهرابيان: گفت‌وگو يك ابزار مهم براي حل مشكلات بشريت است.

عضو نمايندگان خليفه‌گري ارامنه ايران، گفت: گفت‌وگو يك ابزار مهم براي شناخت از يكديگر و همفكري براي حل مشكلات بشريت است.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، آرتيوت ضهرابيان، عضو نمايندگان خليفه‌گري ارامنه ايران در سخنراني خود در هشتمين دور گفت‌وگوی دینی اسلام و مسیحیت ارمنی حوزه سيليسی كه با موضوع «اديان و محيط زيست» در لبنان در حال برگزاري است، با بيان اينكه اخلاق محيط زيست مي‌تواند به عنوان يك پژوهش فلسفي و اصولي در مورد نحوه زندگي اخلاقي بشر در سياره زمين مطرح شود، گفت: زندگي و كارهاي ما عليه محيط زيست و به دليل وجود رقابت است.

وي افزود: بسياري از اخلاق‌شناسان معتقدند كه براي نجات محيط زيست بايد تغييرات اخلاقي رخ دهد تا بتوان جهان را نجات داد.

ضهرابيان در ادامه با تأكيد بر اينكه امروزه نمي‌توان در انزوا زندگي كرد، گفت: چالش‌هاي فراواني روبروي بشر امروزي قرار دارد. گفت‌وگو يك ابزار مهم براي شناخت از يكديگر و همفكري براي حل مشكلات بشريت است.

وي همچنين با اشاره به موضوع محيط زيست اعلام كرد: اينكه سال‌ها بنشينيم از مضرات تخريب محيط زيست بگوييم و در عين حال تخريب‌گران به كار خود ادامه دهند، مشكلي حل نخواهد شد. بايد از علت‌ها سخن بگوييم تا الزام حفظ محيط زيست براي همگان آشكار شود.

عضو نمايندگان خليفه‌گري ارامنه ايران در بخش ديگري از سخنانش بيان كرد: فقط باور و ايمان به خدا تضمين اخلاق است. ارزش‌هاي اخلاقي مبتني بر دين كه تمدن را ايجاد مي‌كند، تضميني براي اجراي قوانين و ارزش‌هاي اخلاقي است.

وي تأكيد كرد: انسان بايد بتواند با ممانعت اخلاقي، از استفاده ابزاري ازانسان به عنوان غايت به ذات نظام طبيعي، جهان را از خطر نجات دهد.

بنا بر اعلام اين خبر، هشتمين دور گفت‌وگوی دینی اسلام و مسیحیت ارمنی حوزه سيليسی (6 تا 8 تیرماه) با موضوع «اديان و محيط زيست» به همت مركز گفت‌وگوی اديان و فرهنگ‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و كليسای ارمنی حوزه سيليسی در آنطلياس لبنان در حال برگزاري است.

«محيط زيست و ارزش‌های مشترك اخلاقی در اديان الهی»، «تعامل رهبران اديان با محيط زيست: دو الگوی شاخص حضرت محمد (ص) و حضرت عيسی مسيح (ع)»، «تأثير محيط زيست سالم در زندگی فردی و اجتماعی از ديدگاه اسلام و مسيحيت» و «انسان و طبيعت در آموزه‌های اديان اسلام و مسيحيت»، نشست‌هاي اين دور از گفت‌وگوها هستند.


١٢:٢٨ - يکشنبه ١٠ تير ١٣٩٧    /    شماره : ٧٠٨٢٤٩    /    تعداد نمایش : ٣٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
فصلنامه گفتگو شماره دو زمستان 1393

فصلنامه گفتگو، بهار 1393

مجله خبري گفتگوي اديان و تمدن ها

مجموعه مقالات

ديالوگ 5

ديالوگ 6
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 473161
Visitorsofday : 45
Visitorsofpage : 1221619
Onlinevisitors : 1
PageLoad : 1.5469

صفحه اصلی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت