چهارشنبه ٢٣ آبان ١٣٩٧ فارسي|English
 
 
صفحه اصلی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
Gallery is Empty!
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

هشتمين دور گفت‌وگوی دینی اسلام و مسیحیت ارمنی حوزه سيليسی/10

هرانت طهانيان: نبود اعتقاد سبب شد تا بشريت نتواند همسو با طبيعت به حياتش ادامه دهد.

مسئول اتحاد كليسايي در مقر كاتوليكوسي سيليسي، گفت: بشريت به دليل اعتقاد به خود و عدم اعتقاد به ديگران، نتوانست همسو با طبيعت و خلقت خدا ادامه حيات داشته باشد.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، مقام روحاني هرانت طهانيان، مسئول اتحاد كليسايي در مقر كاتوليكوسي سيليسي در سخنرانی خود در هشتمين دور گفت‌وگوی دینی اسلام و مسیحیت ارمنی حوزه سيليسی كه با موضوع «اديان و محيط زيست» در لبنان در حال برگزاري است، گفت: برخي انديشمندان معتقدند كه دين نبايد در امور محيط زيست دخالت كند؛ بر اين اساس بايد دانست كه نظر دين راجع به اين چالش چيست.

وي افزود: تأكيد برخي بر اين است كه علم نمي‌تواند به تنهايي مشكل مربوز به محيط زيست را حل كند. ما نياز به يك تحول داريم و دانشمندان نمي‌توانند اين مسأله را حل كنند. بحران محيط زيستي، بحران الهياتي است.

هرانت طهانيان ادامه داد: متأسفانه مسئوليت انسان در مراقبت از مخلوقات و محيط زيست به فراموشي سپرده شد. مي‌توان به رابطه بين طبيعت انسان و خودخواهي انسان پي برد. بشريت به دليل اعتقاد به خود و عدم اعتقاد به ديگران، نتوانست همسو با طبيعت و خلقت خدا ادامه حيات داشته باشد.

وي تأكيد كرد: بر اساس آراي ديني كه در اسلام و مسيحيت آمده، بشريت بايد از طبعيت و مخلوقات حمايت كند.

بنا بر اعلام اين خبر، هشتمين دور گفت‌وگوی دینی اسلام و مسیحیت ارمنی حوزه سيليسی (6 تا 8 تیرماه) با موضوع «اديان و محيط زيست» به همت مركز گفت‌وگوی اديان و فرهنگ‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و كليسای ارمنی حوزه سيليسی در آنطلياس لبنان در حال برگزاري است.

«محيط زيست و ارزش‌های مشترك اخلاقی در اديان الهی»، «تعامل رهبران اديان با محيط زيست: دو الگوی شاخص حضرت محمد (ص) و حضرت عيسی مسيح (ع)»، «تأثير محيط زيست سالم در زندگی فردی و اجتماعی از ديدگاه اسلام و مسيحيت» و «انسان و طبيعت در آموزه‌های اديان اسلام و مسيحيت»، نشست‌هاي اين دور از گفت‌وگوها هستند.


١٢:٣٤ - يکشنبه ١٠ تير ١٣٩٧    /    شماره : ٧٠٨٢٥٢    /    تعداد نمایش : ٤٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
فصلنامه گفتگو شماره دو زمستان 1393

فصلنامه گفتگو، بهار 1393

مجله خبري گفتگوي اديان و تمدن ها

مجموعه مقالات

ديالوگ 5

ديالوگ 6
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 473155
Visitorsofday : 31
Visitorsofpage : 1221605
Onlinevisitors : 3
PageLoad : 1.2969

صفحه اصلی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت